Changes to the Register of Members' Interests
Iris Robinson

List all MPs and Register editions

This page shows how Iris Robinson's entry in the Register of Members' Interests has changed over time, starting at the most recent and working back to the earliest we have managed to parse. Please be aware that changes in typography/styling at the source might mean something is marked as changed (ie. removed and added) when it hasn't; sorry about that, but we do our best with the source material.

RemovedAdded

3 Chwefror 2010 - View full entry

2. Remunerated employment, office, profession etc

  • Member of the Northern Ireland Assembly, Parliament Buildings, Stormont, Belfast BT4
  • Payment of £14,367 (? of £43,101) p.a.
  • In each of the months July-November 2009 I received payment of £569.19 net. (Registered 10 December 2009)
  • Member of Castlereagh Borough Council, Upper Galwally, Belfast
  • Payment of £9,500 p.a.
  • I receive monthly payment of £415.54 net.
 

8. Land and Property

  • Joint ownership with my husband of constituency office at Dundela Avenue in East Belfast.
  • Apartment in London
  • Holiday villa in USA
 

10 Rhagfyr 2009 - View full entry

2. Remunerated employment, office, profession etc

 
  • In each of the months July-November 2009 I received payment of £569.19 net. (Registered 10 December 2009)
  • I receive monthly payment of £415.54 net.

21 Gorffennaf 2009 - View full entry

2. Remunerated employment, office, profession etc

  • Member of Castlereagh Borough Council.
  • Member of the Northern Ireland Assembly.
  • Member of the Northern Ireland Assembly, Parliament Buildings, Stormont, Belfast BT4
  • Payment of £14,367 (? of £43,101) p.a.
  • Member of Castlereagh Borough Council, Upper Galwally, Belfast
  • Payment of £9,500 p.a.

8. Land and Property

 
  • Apartment in London
  • Holiday villa in USA

24 Mehefin 2009 - View full entry

8. Land and Property

  • Joint ownership with my husband of constituency offices at Dundela Avenue in East Belfast and North Street in Newtownards.
  • Joint ownership with my husband of constituency office at Dundela Avenue in East Belfast.

28 Awst 2007 - View full entry

8. Land and Property

  • Part ownership of my constituency office in Newtownards.
  • Joint ownership with my husband of constituency offices at Dundela Avenue in East Belfast and North Street in Newtownards.

30 Gorffennaf 2007 - View full entry

8. Land and Property

 
  • Part ownership of my constituency office in Newtownards.

1 Tachwedd 2005 - View full entry

2. Remunerated employment, office, profession etc

  • Member of Northern Ireland Assembly.
  • Member of the Northern Ireland Assembly.

26 Tachwedd 2002 - View full entry

10. Miscellaneous and unremunerated interests

  • Director, Ballyoran Centre, Ballybeen (unremunerated).
  • Director, Hanwood Trust (unremunerated).
 

14 Mai 2002 (first entry we have)

2. Remunerated employment, office, profession etc

  • Member of Castlereagh Borough Council.
  • Member of Northern Ireland Assembly.

10. Miscellaneous and unremunerated interests

  • Director, Ballyoran Centre, Ballybeen (unremunerated).
  • Director, Hanwood Trust (unremunerated).